Berlińskie jarmarki

17 Gru

W dniu 12.12.14 uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Berlina. Wyruszyliśmy o godzinie 7:45 i już przed godziną 10 byliśmy w Berlinie.
Najpierw przeszliśmy się historyczną ulicą Unter den Linden (Pod lipami) z przewodnikiem. Zobaczyliśmy Uniwersytet Humboldta, na którym studiował m.in. Albert Einstein, następnie przeszliśmy do Bramy Brandenburskiej i budynków rządowych.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Sztuki współczesnej, gdzie mogliśmy podziwiać obrazy Picassa i innych malarzy. Oglądaliśmy też ryby w oceanarium i jechaliśmy jedyną w swoim rodzaju windą cylindryczną.

Po południu był czas na zwiedzanie jarmarków bożonarodzeniowych. Podziwialiśmy piękne ozdoby oraz degustowaliśmy potrawy świąteczne, takie jak migdały w karmelu oraz owoce suszone i w czekoladzie. Wróciliśmy zmęczeni i zadowoleni.