• +48 (91) 43 37 240

Cudze chwalicie, swego nie znacie! O wycieczce do Filharmonii Szczecińskiej

16 Paź

Szczecin w 2015 roku rozsławił budynek uznany za jeden z najpiękniejszych w Europie – Szczecińska Filharmonia im. M. Karłowicza. Nagrodzony wieloma prestiżowymi wyróżnieniami projekt nie do końca znany jest wszystkim szczecinianom. Aby to zmienić, klasa 1e z wychowawczynią, p. Olimpią Bednarczyk, 7. października udała się na zwiedzanie. Pani przewodnik ciekawie opowiadała historię budynku, który wyróżnia się na tle miasta swoją niepowtarzalnością. Szczególne wrażenia na uczniach zrobiła główna sala symfoniczna o wyjątkowej akustyce, kolorem nawiązująca do Słońca, którego obecność gwarantują rozmieszczone w sali świetliki. Czy podobała się naszym szczególnie wrażliwym na piękno przyszłym technikom organizacji reklamy? Tak, oczywiście. Nade wszystko zachwyciła ich bryła budynku przywodząca na myśl lodowy pałac czy też wierzchołek góry lodowej.
Wycieczka była doskonałą okazją do poznania najnowszej historii miasta i … zaproszeniem do kolejnego odwiedzenia filharmonii. Jak się okazuje zaproszeniem skutecznym. Uczniowie mówili: „ wiemy, że tam wrócimy, ale tym razem na koncert”.

Napisz komentarz