Warto uczyć się języków obcych – Dni Niemieckie w ZS nr 8

06 Paź

Impreza pod nazwą „Dni Niemieckie” ma na celu przybliżenie polskiej młodzieży elementów kultury niemieckiej, zachęcenie do bardziej aktywnej nauki języka niemieckiego oraz ma promować organizowaną od wielu lat polsko-niemiecką wymianę młodzieży.

2 października na lekcjach j. niemieckiego nauczycielki przygotowały dla uczniów następujące zadania:

– u Pani Kacprzyk-Mac zapamiętywanie jak największej ilości słów na podstawie projekcji filmu o Monachium,
– u Pani Bednarczyk rozwiązywali test o święcie „Oktoberfest” oraz niemieckie karaoke,
– u Pani Koguciuk rozwiązywanie quizu o krajach niemieckojęzycznych,
– u Pani Krzesińskiej-Hajn degustację Kartoffelsalat i odszukiwanie słownictwa składników sałatki w j. niemieckim, które zostały ukryte w sali.
Uczniowie, którzy rozwiązali wszystkie zadania i oddali je swojemu nauczycielowi języka, otrzymali oceny bardzo dobre. Dziękujemy za aktywny udział na zajęciach:-)
Germanistki