• +48 (91) 43 37 240

Morska przygoda na Darze Szczecina

29 Maj

Jak nauczyć się żeglować? Jakie węzły są najskuteczniejsze? Jak przeżyć niesamowitą przygodę? To proste! Wystarczy sumiennie pracować w Szkolnym Kole Edukacji Wodnej i Żeglarskiej. Nasi Wodniacy wyruszyli w kilkudniowy rejs na „Darze Szczecina”, którego kapitanem jest Jerzy Szwoch. Wyruszyli z Trzebieży przez Świnoujście, Darłowo a dotarli aż do Gdyni! „To był niezły sprawdzian”- mówią uczestnicy. „Musieliśmy opanować podstawy wiedzy żeglarskiej, pełnić wachty i, a właściwie przede wszystkim, pokonać swoje słabości. Na wzburzonym morzu dokuczała nam choroba morska, ale prawdziwe z nas wilki morskie, pokonaliśmy ją! Łącznie przepłynęliśmy 334, 1 mil morskich.”

No rzeczywiście to jest powód do prawdziwej dumy!

Szczecińskie jachty w drodze na regaty Baltic Tall Ships Regatta

Youtube

Napisz komentarz