Kamila Kijo

29 Sty

Dumna absolwentka Zespołu Szkół nr 8 na kierunku technik ekonomista w 2009 roku, oj jak ten czas leci.

Decyzja o wyborze właśnie tej szkoły była instynktowna, szybko okazało się, że był to najlepszy wybór. Nigdy nie narzekałam na brak pomysłów na to za co akurat się zabrać 🙂

W trakcie nauki zawiązały się przyjaźnie, została mi zaaplikowana miłość do marketingu, a moja potrzeba ciągłej pogoni za nowinkami znajdowała ujście w niezliczonych konkursach, w których miałam okazję brać udział. Pan Patryk Araszkiewicz i Pani Anna Migdal wytrwale jeździli z nami po etapach regionalnych i finałach konkursów i olimpiad; Kołobrzeg, Poznań, aż po Rzeszów.

Więcej wyjazdów wiązało się z tańcem i udziałem w różnego typu festiwalach w ramach „Kręgu”. Turcja, Cypr (i wszystko co było po drodze), Łowicz, Limanowa, Kraków oraz mniejsze miasta.

Koło ekonomiczne, Kółko fotograficzne, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”, Akademia Młodych i nie wiem co jeszcze :). Występowałam chyba na wszystkich większych scenach w Szczecinie.

To zaprowadziło mnie jak i większość kolegów i koleżanek z klasy na Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, kierunek Zarządzanie (tutaj była specjalizacja marketingowa i to był mój cel).

W ramach studiów nie zwalniałam tempa, byłam członkiem Aiesec (międzynarodowa organizacja studencka), Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego, jednak najważniejszym elementem była przygoda z Kołem Naukowym Marketingu. W kole przeszłam od szeregowego członka po prezesurę, organizowałam wiele wydarzeń o różnym charakterze, koordynowałam lokalnie Konkurs Wiedzy Biznesowej Karierosfera, brałam udział w programach stażowych, organizowałam konferencje naukowe i wykłady z ciekawymi ludźmi. Wszystko to było efektem działań w szkole średniej, rozpędzona lokomotywa chciała jechać dalej i poznawać coraz bardziej „egzotyczne” zagadnienia.

Licencjat na temat tworzenia marki lokalnej poprzez kanały Facebook była nowinką na Wydziale.

Czas w szkole, ten na studiach przyniósł mi wiele znajomości, dzięki którym nie zwalniam tempa i teraz.

Obecnie rozwijam się w kierunku nowych technologii, marketingu, grafiki, czyli tego co tak naprawdę cały czas mnie interesowało. Pracuję w dziale Rozwoju w Technoparku Pomerania – Szczeciński Park Naukowo-Technologiczny. W tej pracy nie nudzimy się, pracuję zazwyczaj na kilku projektach jednocześnie, wymagamy od siebie wiedzy o bieżących trendach, wydarzeniach w regionie i nie tylko. Na co dzień współpracujemy z ponad 120 firmami, instytucjami otoczenia biznesu, uczelniami, szkołami i każdym kto ma jakiś pomysł, a czegoś mu brakuje.

Dumna jestem z tego, że wraz z koleżankami z działu rozwijamy inicjatywę wspierającą obecność dziewczyn w świecie IT – Rails Girls Szczecin. Dzieje się dużo, jednak dalej mam czas na śpiew i taniec w Kręgu, jest to bardzo ważny element mojego życia i nie wyobrażam go sobie bez co najmniej jednych zajęć w tygodniu! 🙂

Także ciągle wracam w mury szkoły, i za każdą wizytą wita mnie moje uśmiechnięte zdjęcie wśród innych zasłużonych, które przypomina mi każdą chwilę spędzoną w szkole.

Szczerze polecam, Kamila Kijo