• +48 (91) 43 37 240

Nasi logistycy znów startują w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

25 Paź

Warto uczyć się logistyki! Niejednokrotnie przekonali się o tym uczniowie naszej szkoły, startując z sukcesem w kolejnych edycjach Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. W tym roku 7 października w 294 szkołach w całej Polsce, ponad 8300 uczniów rozpoczęło rozwiązywanie olimpijskich testów, które są pierwszym etapem zmagań w drodze do zwycięstwa w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej.

W ciągu 40 minut początkujący logistycy musieli znaleźć odpowiedzi na 25 pytań z zakresu ogólnej wiedzy logistycznej przewidzianej podstawą programową dla zawodu technik logistyk i technik spedytor. Wyniki szkolnych eliminacji znane będą do końca października.
Przed olimpijczykami jeszcze żmudna droga do finału (najpierw czeka ich jeszcze etap rejonowy), ale na pewno warto się poświęcić nauce logistyki – kariery edukacyjne i zawodowe dotychczasowych uczestników olimpiady są najlepszym dowodem na to, że włożony wysiłek się opłaca.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną oraz promowanie utalentowanych uczniów wśród potencjalnych pracodawców. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego. Honorowym Patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Patronem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

 

 

Napisz komentarz