• +48 (91) 43 37 240

KOLEJNA EDYCJA PROJEKTU „ Licealista w świecie nauki”

26 lt.

Uczniowie naszej szkoły już po raz drugi uczestniczyli w projekcie Licealista w Świecie Nauki. W dniach 28 stycznia i 18 lutego uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych, realizujących program rozszerzonej biologii, uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych pt. „ Pasożyt – wróg czy przyjaciel?”, które odbyły się na Wydziale Biotechnologii i Hodowli Zwierząt Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Ta żywa lekcja biologii ukazuje, że organizmy pasożytnicze – okryte złą sławą – mogą być również sprzymierzeńcami człowieka i zwierząt. Uczniowie pracowali w zespołach i mieli okazję przeprowadzić sekcję kaczki, izolować pasożyty z przewodu pokarmowego ptaków oraz doskonalić umiejętności laboratoryjne. Skorzystali ze sprzętu i odczynników chemicznych, wykonując preparaty mikroskopowe, dzięki wsparciu Katedry Parazytologii ZUT. Uczniowie czekają z niecierpliwością na kolejną edycję projektu, która odbędzie się za rok.

 

Napisz komentarz