• +48 (91) 43 37 240

Lekcje wychowania patriotyczno-obywatelskiego

21 marzec

W dniach 8 – 9 marca uczniowie klas I i II zdobywali wiedzę turystyczną w terenie. Obiektem zainteresowań były ciekawe, historyczne i atrakcyjne turystycznie zakątki Szczecina.
Przyszli turyści wędrowali trasą turystyczną Cmentarza Centralnego oraz tzw. Szczecińską Wenecją, poznając zakątki ukazujące historię miasta i regionu.
Trasa turystyczna Cmentarza Centralnego ukazała lapidarium, miejsca pamięci i walory przyrodnicze.
Szczecin jest miastem, gdzie nie tylko zabudowa sakralna i mieszkaniowa były budowane i realizowane ze szczególnym pietyzmem. Posiadamy w mieście także perełki zabudowy fabrycznej m. in nad Odrą w ciągu ulic Kolumba i Chmielewskiego.
Należą do nich m. in. zabudowania Gazowni, dawnych drożdżowni, szczególnie tych zabudowań nad samym brzegiem Odry, które tworzą tzw. Szczecińską Wenecję. Zabytkowe budynki wytwórni alkoholi i drożdży były niegdyś ozdobą całego nadodrzańskiego pasa przemysłowej zabudowy sięgającej w kierunku Tamy Pomorzańskiej.

Monika Majewska – Gałka
Joanna Melerska
Magdalena Kociuba

Napisz komentarz