• +48 (91) 43 37 240

NIESPODZIANKA DLA TURYSTÓW – Greifswald

19 czerwiec

Reaktywowaliśmy praktyki zagraniczne dla naszych hotelarzy. W tym roku szkolnym 11 uczennic wyjechało na tygodniowy pobyt do Greifswaldu, aby tam przygotować się do odbycia praktyk. Był to czas wytężonej pracy i … miłego odpoczynku.

Uczniowie intensywnie uczyli się języka, co zakończyło się uzyskaniem certyfikatu znajomości języka niemieckiego. Uczennice odbyły również kurs sanepidowski, który zwieńczony został uzyskaniem Certyfikatu pozwalającego na podjęcie pracy w branży turystyczno – hotelarsko – gastronomicznej na terenie całej Unii Europejskiej.

Organizatorzy zagospodarowali naszym hotelarzom popołudnia. I tak, pierwszego dnia po przyjeździe odbyło się oficjalne spotkanie z władzami niemieckich schronisk na terenie Meklemburgii oraz przedstawicielami poszczególnych schronisk, w których uczennice, już we wrześniu, będą odbywały praktykę zawodową. Był też czas na zwiedzanie muzeów, galerii, Stralsund oraz Oceanarium.

To była dobra zapowiedź, mamy nadzieję, owocnej współpracy.

Joanna Melerska

Napisz komentarz