NIESPODZIANKA DLA TURYSTÓW – Greifswald

19 Cze

Reaktywowaliśmy praktyki zagraniczne dla naszych hotelarzy. W tym roku szkolnym 11 uczennic wyjechało na tygodniowy pobyt do Greifswaldu, aby tam przygotować się do odbycia praktyk. Był to czas wytężonej pracy i … miłego odpoczynku.

Uczniowie intensywnie uczyli się języka, co zakończyło się uzyskaniem certyfikatu znajomości języka niemieckiego. Uczennice odbyły również kurs sanepidowski, który zwieńczony został uzyskaniem Certyfikatu pozwalającego na podjęcie pracy w branży turystyczno – hotelarsko – gastronomicznej na terenie całej Unii Europejskiej.

Organizatorzy zagospodarowali naszym hotelarzom popołudnia. I tak, pierwszego dnia po przyjeździe odbyło się oficjalne spotkanie z władzami niemieckich schronisk na terenie Meklemburgii oraz przedstawicielami poszczególnych schronisk, w których uczennice, już we wrześniu, będą odbywały praktykę zawodową. Był też czas na zwiedzanie muzeów, galerii, Stralsund oraz Oceanarium.

To była dobra zapowiedź, mamy nadzieję, owocnej współpracy.

Joanna Melerska