Współpraca z Francją 2008-2009

21.04 – 26.04 2009 W międzynarodowym składzie (grupa z Eggessin, Paryża i nasi uczniowie) odbyło się spotkanie „Integracja młodzieży Zjednoczonej Europy”. Była to okazja do wymiany wiedzy na temat zaprzyjaźnionych krajów oraz dla naszych gości okazja do poznawania walorów turystyczno-krajoznawczych Szczecina i okolic. Grupa pojechała autokarem do Międzyzdrojów, podziwiała niezwykły kolor wody Jeziora Turkusowego, przywitała się z żubrami w Wolińskim Parku Narodowym, podziwiała polskie wybrzeże klifowe z wysokości Kawczej Góry.

W czwartek w powiększonym o młodzież z Hassfurt gronie, pieczono kiełbaski na polanie przy ścieżce przyrodniczej w Lasku Arkońskim.

Od 27 maja do 3 czerwca nasi uczniowie gościli w pięknej Francji w Colombes niedaleko Paryża.

Szczęśliwcy mieli okazję zwiedzić zespół pałacowo-ogrodowy wybudowany w stylu barokowym – Wersal, najbardziej zachwyciła ich  przepiękna Galeria Zwierciadlana. Odwiedzili najbardziej charakterystyczne miejsca w Paryżu: Wieżę Eiffla, Pola Elizejskie, cmentarz Pére Lachaise i znajdujący się tam grób jednego z najsłynniejszych polskich kompozytorów – Fryderyka Chopina. Nasi uczniowie mieli też okazję odwiedzić najsłynniejszy paryski bulwar Quai d’Orsay i znajdujące się tam francuskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, a także Palais de la Découverte (Pałac Odkryć) czyli brzmiące po polsku prozaicznie Muzeum Techniki.