Współpraca ze szkołą w Eggesin 2008 – 2009

4.03.2009 Uroczyście obchodziliśmy jubileusz 10-lecia współpracy ze szkołą w Eggesin. Tego dnia odbyła się konferencja nauczycieli obu szkół w czytelni, a następnie w pięknej oprawie artystyczno-muzycznej spektakl słowno-muzyczny w auli. Były kwiaty, prezenty, podziękowania i życzenia dalszej owocnej współpracy. Prezentem od naszej szkoły partnerskiej był kwiat w doniczce – symbol wiecznie świeżej i żywej współpracy.

9.03.2009 Delegacja naszej szkoły (dyrekcja i część Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej „Krąg”) uczestniczyła w uroczystościach nadania szkole partnerskiej tytułu: Europejska Szkoła. Zespół „Krąg” popisał się perfekcyjnie wykonanym polonezem.

25.03.2009 „Witaj wiosno w Unii”. Pod tym hasłem tradycyjnie uczniowie z Eggesin przyjechali do nas na zakończenie tygodnia europejskiego. Przygotowali własny program muzyczny a ich nauczyciel był członkiem w komisji oceniającej prezentacje przygotowane przez polskich uczniów klas pierwszych.

21.04 – 26.04 2009 W międzynarodowym składzie (grupa z Eggessin, Paryża i nasi uczniowie) odbyło się spotkanie „Integracja młodzieży Zjednoczonej Europy”. Była to okazja do wymiany wiedzy na temat zaprzyjaźnionych krajów oraz dla naszych gości okazja do poznawania walorów turystyczno-krajoznawczych Szczecina i okolic. Grupa pojechała autokarem do Międzyzdrojów, podziwiała niezwykły kolor wody Jeziora Turkusowego, przywitała się z żubrami w Wolińskim Parku Narodowym, podziwiała polskie wybrzeże klifowe z wysokości Kawczej Góry.

W czwartek w powiększonym o młodzież z Hassfurt gronie, pieczono kiełbaski na polanie przy ścieżce przyrodniczej w Lasku Arkońskim.

9.06.2009 Ośmiu uczniów pod opieką pani Joanna Biniek uczestniczyło w jednodniowych warsztatach filmowych w Eggessin. W ramach warsztatów spotkali się z reżyserem filmu „Życiowe marzenia”. Wyświetlony film przybliżył uczestnikom spotkania biografię aktorki Judith Malina. W ramach warsztatów w mieszanych grupach młodzież przygotowała prace plastyczne nawiązujące do filmu, warsztaty były rejestrowane za pomocą kamery.