Współpraca ze szkołą z Hassfurt 2012 – 2013

Co roku w naszej szkole organizowane są wymiany ze szkołami m.in. z Niemiec. Pozwalają nam one na rozwijanie umiejętności językowych, a także dostarczają nam wiele zabawy.

W tym roku również nas to nie ominęło. 13 kwietnia 2013 roku, po ośmiogodzinnej podróży, przyjechali do nas goście z Niemiec. Niedziela była dniem zorganizowanym przez rodziny. Poniedziałkowe zajęcia miały na celu głównie integrację i poznanie się całej grupy. W południe wybraliśmy się na cmentarz centralny. We wtorek podziwiać mogliśmy prawdziwe, zabytkowe autobusy oraz tramwaje, którymi jeździli jeszcze nasi rodzice, kiedy byli w naszym wieku.

Środowa pogoda okazała się sprzyjająca zwiedzaniu Poznania. Najbardziej imponujący okazał się Stary Browar. W miejscu, w którym kiedyś odbywała się produkcja piwa, dziś znajduje się centrum handlowe.

Czwartkowy dzień rozpoczął się grą miejską, w której partnerzy z wymiany musieli odnaleźć poszczególne zabytki Szczecina. Zwieńczeniem całego tygodnia był piątek. Tego dnia wiele zabawy dostarczył nam bilard. Wieczorem wspólnie poszliśmy do pizzerii, gdzie wisienką na torcie były przepiękne melodie grane na gitarze przez jednego z naszych niemieckich kolegów.

20 kwietnia, o godzinie 8:27, niemieccy goście wyruszyli w podróż do domu. Mamy jednak nadzieję, że mimo odległości jaka nas dzieli, okazja do wspólnego wspominania tego wspaniałego tygodnia jeszcze się nadarzy.