Współpraca ze szkołą w Hassfurt 2017-2018

W dniach od 14.04. do 21.04.2018 16 osobowa grupa uczniów wraz z nauczycielkami języka niemieckiego, panią Olimpią Bednarczyk i Iwoną Kacprzyk-Mac, przebywała w Bawarii, gdzie znajduje się nasza zaprzyjaźniona szkoła Regiomontanus. Program tych siedmiu dni był przebogaty: zwiedziliśmy piękne miejscowości Würzburg, niektórzy również Bamberg, Königsberg, Hohenschwangau ze wspaniałym, bajkowym zamkiem Neuschwanstein. Mieliśmy okazję poznać piękno, historię, tradycje i ważne postacie bliskich okolic Hassfurtu, piękne winnice i zadbane, urokliwe zakątki starych ruin. Nie zabrakło oczywiście akcentów szkolnych, czyli zajęć z języka niemieckiego, geografii, historii, czy muzyki. Podczas zajęć nadobowiązkowych mogliśmy wypróbować nasze zdolności manualne przy zaplataniu bransoletek przyjaźni z kolorowych sznurków. Sporo radości i satysfakcji dało nam układanie tekstu do piosenki w rytmie rap, w której spróbowaliśmy zdefiniować, czym jest dla nas, młodych, wymiana młodzieży i jak rozumiemy pojęcie różnorodność – temat tegorocznego spotkania z kolegami i koleżankami z Niemiec. Miłym wydarzeniem, zwłaszcza dla naszych partnerów i ich rodziców była wspólna kolacja w niemieckiej szkole, podczas której pokazaliśmy nagrania i zdjęcia z pobytu w Szczecinie oraz wręczyliśmy zaświadczenia uczestnictwa w wymianie naszym niemieckim partnerom. My odebraliśmy swoje po przyjeździe do Szczecina z rąk pani dyrektor Ewy Kupidłowskiej. No cóż, wszystko co dobre szybko się kończy. Teraz czas na nadrabianie zaległości i … wspomnienia… Ale już za rok koleje spotkanie, podobno jeszcze atrakcyjniejsze! Może i ty weźmiesz w niej udział?