• +48 (91) 43 37 240

Olimpiada Wiedzy o Turystyce

22 Sty

W piątek 8 stycznia 2016 w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie odbyła się trzecia już edycja Olimpiady Wiedzy o Turystyce.

16 uczniów z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych naszego regionu przystąpiło do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Turystyce, żeby powalczyć o miejsce w finałowym etapie centralnym. W tym roku gospodarzy reprezentowały Alicja Bunda i Patrycja Pankonin, dwie uczennice kształcące się w zawodzie technik obsługi turystycznej.
Jak wypadną zachodniopomorscy uczniowie na tle innych okręgów? Kto z nich zakwalifikuje się do etapu centralnego w Spale? Na wyniki musimy jeszcze trochę poczekać, wierząc, że na wiosnę, w grupie walczącej o indeks, nie zabraknie również reprezentantek naszej szkoły.
Olimpiadę przygotowano z myślą o szkołach ponadgimnazjalnych kształcących w zawodach branży turystycznej i spokrewnionych z turystyką. Tegoroczna jej edycja przebiega pod hasłem „ Szlaki turystyczne. Od pomysłu do realizacji”.
Głównym organizatorem III Olimpiady Wiedzy o Turystyce jest Instytut Geografii Miast i Turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego, a honorowy patronat piastują Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
Nad przygotowaniem i przebiegiem rywalizacji czuwały Panie: mgr Monika Majewska – Gałka i mgr Joanna Melerska
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom olimpiady ale szczególnie naszym uczennicom

 

Napisz komentarz