Otrzęsiny

09 Wrz

Jak zostać pełnoprawnym członkiem społeczności szkolnej? Proste! Trzeba przejść otrzęsiny!
Poprowadziły je absolwentki Alicja Podgajna i Angelika Kowalska oraz ucz. 2d Karolina Nestorowicz. W jury zasiadły: panie wicedyrektor Joanna Rygielska Barwacz, p. pedagog Marzenna Macioł i p. Elżbieta Krawczyk – opiekun SU. Pierwszoklasiści zmagali się w wielu konkurencjach. Wspomnijmy choćby o tańcu z gumą, nawlekaniu uczniów na sznurek przez wychowawcę czy karykaturze wychowawcy. Były też zadania twórcze – pisanie wierszy o profilu klasy (przez uczniów), czy o klasie (przez wychowawców), ale także wymagające skupienia i pamięci. Uczniowie dobrze się bawili i śmiali się do łez, wystawiając wiersze J. Brzechwy „Lokomotywa” i „Rzepka.
Najbardziej zintegrowaną klasą okazała się 1d p. Joanny Melerskiej.
Na koniec przedstawiciele klas złożyli żartobliwą przysięgę przygotowaną przez SU. Tak zakończyła się impreza, podczas której wszyscy świetnie się bawili, a „otrząśnięci” pierwszoklasiści zostali „wcieleni” w szeregi uczniów ZS nr 8, dawnego „ekonomika”.