• +48 (91) 43 37 240

Otuleni zapachem drukarskich farb w bibliotece na miarę XXI w.

28 październik

We wrześniu i październiku bieżącego roku w ramach współpracy biblioteki szkolnej z nowoczesną Miejską Biblioteką Publiczną Promedia uczniowie klas maturalnych wzięli udział w wykładzie na temat książek zakazanych, który odbył się z okazji Tygodnia Zakazanych Książek. To pierwsza tego typu inicjatywa w tym roku szkolnym, ale zapewniamy, że nie ostatnia.

Dnia 2 października uczennice kl. 1E – Aleksandra Kozera, Patrycja Stachowska, Justyna Chrzanowska i Zuzanna Mielniczuk wzięły udział w warsztatach „Papierowa rewolucja”.
Poprowadził je Mateusz Lipko ze szczecińskiego oddziału IPN. Zaprezentowana na nich była historia rozwoju wydawnictw bezdebitowych oraz książki wydawane w drugim obiegu. Ciekawostką spotkania budzącą największe zainteresowanie wśród uczestników były zademonstrowane podczas warsztatów urządzenia drukarskie (ramka, sitodruk) i prezentacja pracy podziemnych drukarzy. Warto nadmienić, że nasze uczennice z tej okazji samodzielnie przygotowały ulotki z wykorzystaniem techniki sitodruku.

Napisz komentarz