• +48 (91) 43 37 240

Podaruj Dzieciom Iskierkę Radości – Szczecińskie Szkoły Potrzebującym

10 grudzień

29 listopada ruszyła 14 edycja iskierki. Uroczysta inauguracja odbyła się w Kaskadzie. Celem akcji jest zaktywizowanie młodzieży szczecińskich szkół do niesienia pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Efektem tej aktywności będzie zebranie artykułów papierniczych i chemicznych oraz funduszy jako materialnego wparcia potrzebującym dzieciom.
W akcji uczestniczy blisko 70 szkół i placówek oświatowych Szczecina i okolic.

MY TEŻ !!!

Samorządowi Uczniowskiemu udało się zdobyć fanty na licytację: koszulki sportowe: „Wików Morskich” z autografami koszykarzy, bokserską „Olimpu” z podpisami trenera p. Króla i synów – zawodników, tancerzy studia Repaley Studio p. Michała Pawłowskiego oraz bluzę sportową z autografem prezesa Polskiego Związku Karate p. Wacława Antoniaka.

Licytowano m.in. cztery ręcznie malowane bombki od marszałka Sejmu RP Radosława Sikorskiego zostały sprzedane po 500 zł każda, a filiżanki od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego i premier Ewy Kopacz po kilkaset złotych.
Tę aukcję prowadziła poseł Renata Zaremba, podarunki od sportowych sław licytowała natomiast Joanna Mirek, mistrzyni siatkarska z Chemika Police.

Aukcjom towarzyszyły występy artystyczne.

Promowaliśmy naszą szkołę na scenie: śpiewał i tańczył „Krąg” razem z p. Mariuszem Kowalczykiem i przygrywającą kapelą. Z przytupem włączyli się do promocji szkoły członkowie Samorządu Uczniowskiego. Angelika Kowalska i Jarek Hardej pod opieką p. Eli Krawczyk przygotowali 12 min. prezentację o naszej szkole, którą wyświetlono na dużym ekranie. Karolina Nestorowicz, Michalina Tran, Mateusz Bichta, Krzysiu Kamiński i Jarek Hardej rozdali ulotki reklamujące szkołę licznie przybyłym uczniom szczecińskich gimnazjów.
Dodajmy, iż w tym dniu wspomagała nas p. dyr. Ewa Kupidłowska i p. Ela Krawczyk.

Napisz komentarz