• +48 (91) 43 37 240

Prawdy i mity o wolontariacie – debata

15 grudzień

Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Michalina Tran, Nikola Jaguszewska, Małgorzata Maksymiuk i Monika Lipertowicz z opiekunem panią Elżbietą Krawczyk 1 grudnia 2015 roku uczestniczyły w debacie „Wolontariat na Pomorzu Zachodnim” organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Szczeciński. Moderatorami debaty były panie Anna Łukomska-Dziedzic oraz Emilia Kowalska, pracownik i kierownik Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej ZUT.
Pierwszy punkt debaty to „Przystanek Wolontariat” – kontynuacja „Tygodnia Aktywności” – sztandarowej imprezy Stowarzyszenia POLITES, w której udział biorą przedstawiciele naszego SU.
Podczas debaty o „znanych i tych nieznanych obliczach wolontariatu” mówili nagrodzeni za całoroczną działalność wybitni wolontariusze, m.in.: wielokrotna olimpijka, mistrzyni świata w skoku o tyczce Monika Pyrek-Rokita i medalista MŚ w pływaniu Przemysław Stańczyk.
Wolontariat w ujęciu społeczno – ekonomicznym przedstawili pracownicy naukowi ZUT: pani Emila Kowalska, profesor Henryk Babis, pani Dziekan Wydziału Humanistycznego Barbara Kromolicka jak również przedstawiciele wielu stowarzyszeń i fundacji.
Podczas debaty odpowiedziano na pytania: „dlaczego i jak młodzi ludzie angażują się w wolontariat” oraz „co możemy zrobić aby zaangażować innych”.

Napisz komentarz