Bo warto działać – wycieczka do Berlina

03 Gru

3 grudnia 2013 Samorząd Uczniowski wraz z gospodarzami klas, przedstawicielami Olimpii, Taktów i Kręgu wybrał się na autokarową wycieczkę do Berlina. Wyprawa ta była prezentem od Dyrekcji naszej szkoły za poprzedni rok pracy Samorządu Uczniowskiego. Mieliśmy okazję zwiedzić i zobaczyć Bramę Brandenburską, Pomnik ofiar Holocaustu, Pałac Charlottenburg. Pomnik Siege Soile, Wieżę Telewizyjną, Muzeum Pergamon oraz czynnie poeksperymentować w Muzeum Techniki. W czasie wolnym uczestniczyliśmy w jarmarku świątecznym, czyli Wiehnachtsmarkt, gdzie kupiliśmy pamiątki i prezenty świąteczne. Wycieczce towarzyszyły dobry humor, śpiewy w autokarze i ogólna zabawa. SU miał również okazję zapoznać pozostałych uczniów z harmonogramem zaplanowanych imprez i realizacji projektów w tym roku szkolnym. Naszym przewodnikiem był Pan Andrzej Basista, dzięki któremu dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek związanych ze stolicą Niemiec. Opiekunami podczas wyprawy były panie Dorota Grzymkowska, Iwona Lewandowska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego, Elżbieta Krawczyk. Wszyscy uczestnicy mają nadzieję na więcej tak ciekawych wypraw.