• +48 (91) 43 37 240

SEBASTIAN KONIECZNY FINALISTĄ OLIMPIADY INNOWACJI TECHNICZNYCH I WYNALAZCZOŚCI

17 Cze

W dniach od 31.05 do 2.06 w Koszalinie odbył się finał XLV Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości, organizowanej przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. Do finału zakwalifikowały się 3-osobowe zespoły z 28 okręgów.
W pierwszym dniu, odbył się etap I czyli test pisemny składający się z 40 pytań, który pozwolił wyłonić zwycięzców etapu drużynowego, a indywidualnie po przekroczeniu wymaganego progu dawał przepustkę do kolejnych zmagań i walki o tytuły indywidualne.W drugim dniu finału, odbył się etap II, czyli rozwiązywanie czterech zadań praktycznych, którego celem było wyłonienie finalistów i laureatów w klasyfikacji indywidualnej. Najlepsza 10-tka trzeciego dnia odpowiadała na 4 pytania, walcząc o jak najwyższe miejsce i tytuł laureata.
Do zespołu okręgu szczecińskiego, po zmaganiach w etapie okręgowym, zakwalifikował się Sebastian Konieczny (uczeń klasy II b) i wraz z 2 kolegami z ZCEMiP, pod opieką p. Anny Zganiacz, wziął udział w etapie finałowym. Okazało się, że był najmocniejszym ogniwem zespołu i z łatwością przechodził przez kolejne etapy zmagań, co indywidualnie dało mu tytuł finalisty olimpiady, z niewielką stratą (bo zaledwie 0,5 pkt) do laureatów. Warto dodać, że jesteśmy nowicjuszami w tej olimpiadzie, więc sukces ten smakuje jeszcze bardziej.
Organizator etapu finałowego, II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Koszalinie, zadbał również o atrakcje w czasie wolnym pomiędzy kolejnymi etapami zmagań. Zorganizował dla nas wycieczkę do Kołobrzegu oraz rejs statkiem po Morzu Bałtyckim. Pogoda nam dopisała, wszyscy tryskali dobrym humorem, będzie co wspominać.
Udział w olimpiadzie był bardzo ciekawym doświadczeniem, które miejmy nadzieję będzie dalej owocowało. Sebastianowi gratulujemy ogromnego sukcesu oraz radości z odkrywania w sobie potencjału i pielęgnowania pasji, a także życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

Napisz komentarz