Szczecińskie MotoMikołaje

14 Gru

8 grudnia 2018 r. 49 wolontariuszy z naszej szkoły wzięło udział w III edycji imprezy „Szczecińskie MotoMikołaje”. Z Wałów Chrobrego ruszył barwny korowód, a właściwie czerwono-biały korowód, zmotoryzowanych Mikołajów, którzy przygotowali paczki dla 350 dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowych czy placówek opiekuńczo-wychowawczych. Udaliśmy się na Arkonkę, by tam wziąć udział w finałowej zabawie. Przysmaki, konkursy, zabawy na lodzie (bezpieczne!), pokaz świateł, występ zespołu Centrala 57 to jedne z wielu atrakcji, w których jako wolontariusze uczestniczyliśmy. To cudowna impreza. Za rok znów tam będziemy!

Ania Kurzawa 1e

Do zadań naszych uczniów należało pomaganie dzieciom w zakładaniu łyżew oraz w poruszaniu się na lodzie. Kilka osób zajmowało się wydawaniem napojów i przekąsek. Znaczna część wolontariuszy zakładała dzieciom kaski i pomagała wdrapać się na mikołajkowe motocykle i quady. Wszyscy wolontariusze pracowali z oddaniem i radością od godziny 11 do 17. Uczniom towarzyszyli nauczyciele: Agata Gąsior, Wioletta Ryndak, Tomasz Krzyżanowski, Anna Araszkiewicz oraz Joanna Łukaszewska.