• +48 (91) 43 37 240

Technikum Zawodowe nr 4 w Zespole Szkół nr 8 „morzem stoi”

16 Cze

Szczecin to prawie morskie miasto, owe silne związki z morzem kultywujemy też w szkole. Nie ma wielkiej imprezy w mieście bez naszych Taktów i Olimpii, tak też było i tym razem.
Finał Baltic Tall Ships Regatta 2015, czyli tzw. małe regaty, to przedsmak zaplanowanego na 2017 r. w Szczecinie finału dużych regat The Tall Ships Races.
W weekend 13-14 czerwca Szczecin znów stał się Żeglarską stolicą Europy. Finałowi regat towarzyszyła kolorowa parada załóg, która wraz z orkiestrami przeszła ulicami miasta. Szczecin reprezentowała nasza Młodzieżowa Żeńska Orkiestra Dęta „Olimpia”, przed którą w pokazie tanecznym występował, również nasz, Zespół Musztry Paradnej „Takty”.
Dodajmy, iż w skład tegorocznej żeglarskiej reprezentacji Szczecina, która płynęła na żaglowcu Dar Młodzieży weszli nasi uczniowie (widoczne na zdjęciu): Karolina Nestorowicz ID i Monika Lipertowicz IIA (obie Samorząd Uczniowski), Dominika Czerniakowska IID i Małgosia Skóra IIIA (obie „Takty”) oraz (niewidoczni na zdjęciu) Krystian Szafko IA i Dawid Malec IC (obaj Szkolne Koło Edukacji Wodnej i Żeglarskiej).
I co? Rzeczywiście, ZS nr 8 „morzem stoi”, a działające w jego strukturze „Takty” i „Olimpia” uświetniają najważniejsze, sławiące nasze miasto, nie tylko w Polsce, uroczystości.

Jesteśmy z Was dumni.

 

Napisz komentarz