• +48 (91) 43 37 240

Uczeń ZS nr 8 mistrzem narciarstwa!

14 Wrz

Niezwykłą dyscyplinę sportu uprawia nasz uczeń, Mateusz Grzesiak z klasy 2b. To narciarstwo, ale nie zimowe, lecz wodne. Mateusz w dniach 21-23.08.2015 był w czeskim Havirovie, gdzie rozegrano międzynarodowe zawody z cyklu Grand Prix Europy w narciarstwie wodnym za wyciągiem. W zawodach uczestniczyli reprezentanci Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy oraz Austrii. W tej międzynarodowej stawce zawodników znalazł się Mateusz, który wygrał slalom oraz jazdę figurową w kategorii U19. To ogromny, ale nie jedyny sukces. Mateusz zdobył Mistrzostwo Polski w kategorii U17 oraz 5 miejsce w kategorii OPEN (seniorzy), 3 miejsce na Bremmenhaven Cup ( Puchar Niemiec ) oraz 6 miejsce w kategorii OPEN (seniorzy + juniorzy którzy spełnili minima kwalifikacyjne) oraz zwyciężył w rozgrywanych równolegle międzynarodowych zawodach Mazuria Cup w kategorii U17. Dostał także powołanie do Kadry Polski w kategorii U19.
Mateuszu, jesteśmy z ciebie dumni! Trzymamy kciuki za kolejne, udane starty!

Napisz komentarz