Grupa II – 26.09.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

W wyjątkowym miejscu i z wyjątkowymi osobami współpracuje podczas odbywania stażu Julia Komoń.  Miejscem jej praktyk jest sklep tzw. charity shop, którego dochód ze sprzedaży przekazywany jest na rzecz osób zmagających się z chorobą nowotworową w tym: prewencja, badania kontrolne i profilaktyczne oraz wsparcie dla chorych.  Większość pracowników  stanowią wolontariusze. Do zadań Julii należy:  ekspozycja towaru, sprzedaż i obsługa kasy fiskalnej, a także utrzymanie czystości .

Zastałyśmy Julkę przy wycieraniu kurzy.

Szefowa Julii wyrażała się o niej w samych superlatywach.

Uśmiech i miła obsługa zachęcają do zakupu towarów. Julia na zdjęciach z koleżanką z pracy.

Obsługa kasy fiskalnej to dla Julii bułka z masłem 😉

Natomiast uczniowie praktykujący w North West Academy of English uczestniczyli w imprezie o charakterze lokalnym dla osób w każdym wieku –  „Festiwalu Języków’. Jej organizatorami były trzy współpracujące ze sobą instytucje:  Foyle Language School, Culturlann Ui Chanain (Dom Kultury) oraz wspomniana North West Academy of English.

Zaproszeni prelegenci z 10-ciu krajów prezentowali kulturę i tradycje swoich narodów. Uczyli podstawowych zwrotów w swoim rodzinnym języku, a także liczenia do dziesięciu. W przerwach na lunch można było degustować przygotowane przez gości potrawy narodowe.

Organizatorzy Festiwalu Języków.