Grupa II – 27.09.2017

Praktyki zawodowe w Irlandii Północnej

North West Academy of Englisch to miejsce, w którym odbywają praktykę dwie ekonomistki: Victoria Rybicka i Natalia Życka. Opiekunem ich praktyk jest pan Konrad Radlak. W pierwszych dniach swojego stażu dziewczyny dostały zlecenie, na wykonanie analizy porównawczej oferty szkoły językowej prowadzonej przez NWA z innymi proponowanymi w Derry. Przedmiotem analiz były „summer school”, czyli letnie szkoły językowe. Wyniki badań i pozycjonowanie na rynku miały przedstawić w prezentacji multimedialnej. Kolejne dni to kolejne wyzwania. Pozyskiwanie nowych klientów, czyli wyszukiwanie szkół z Polski, Francji, Rumunii i Niemiec chętnych do współpracy z NWA.

Wieczór spędziliśmy na wspólnej zabawie w kręgielni. Byliśmy ciekawi, kto najlepiej sobie poradzi.  Zasady gry są proste: Gra składa się z 10 rund. Na początku każdej rundy gracz stara się strącić wszystkie kręgle. Próba udana, to tzw. „strike” i runda jest zakończona. Jeżeli po pierwszym rzucie pozostały niestrącone kręgle, następuje drugi rzut. Strącenie wszystkich kręgli podczas drugiego rzutu to tzw. „spare”. Gdy po drugim rzucie nadal pozostaną niestrącone kręgle, wtedy wynik to tzw. „open frame” — gracz zdobywa tylko tyle punktów, ile strącił kręgli.