VEPO3 – 08.06

Drugi wtorek w Derry🍀💚i ósmy dzień kwarantanny. Wczoraj czekaliśmy do północy, by po jej wybiciu przystąpić do zrobienia testów na obecność koronawirusa Covid 19. Następnie nocna wyprawa do punktu wysyłkowego Royal Mail: Julii Aszkiłowicz, Jakuba Szczepanika i Pani Elżbiety Krawczyk by nasze próbki wymazów jak najszybciej trafiły do laboratorium.

Poranne zajęcia języka angielskiego z Panem Konradem Radlakiem dla grupy 2 były kontynuacją tworzenia nowej cywilizacji.
Następnie quiz dotyczący kawy skutecznie zainteresował miłośników tego naparu. Uczestnicy zajęć mieli okazję dowiedzieć się, że to jaką kawę piją świadczy o tym, jakimi są ludźmi. Lekcja angielskiego nie była więc tylko okazją do ćwiczenia języka ale również do poznania siebie, z przymrużeniem oka. Kolejna część zajęć dotyczyła przedstawienia przez uczniów kilku swoich cech. Umożliwiło to uczestnikom poznanie siebie nawzajem. Tematyka kolejności urodzenia w rodzinie wzbudziła w uczniach wiele emocji. Czy faktycznie osoby urodzone jako pierwsze są bardziej odpowiedzialne? Na to i inne pytania vepowicze mieli okazję uzyskać odpowiedzi, dyskutując po angielsku na temat przedstawionego filmiku.

Jeszcze przed południem, odbyły się warsztaty z Panem Johnem Mc Gowan’em. Dotyczyły rozwinięcia swojej kariery oraz utrzymania jej na dobrym poziomie. Pan John zainspirował uczniów swoją historią stworzenia biznesu od podstaw. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści Pana Mc Gowen’a, który został szefem firmy w wieku 26 lat, a jednocześnie założycielem The North West Academy of English. Własnej szkoły językowej, świętującej w tym roku 25-lecie działalności. Uczestnicy projektu słuchali motywujących słów przedsiębiorcy, który zachęcał ich do zdobywania doświadczenia oraz elastyczności. Uwadze uczniów nie umknęły również gitary wiszące na ścianie u pana Johna. Maks Idzikowski zainteresowany modelem jednej z nich, zapytał Pana o jego kolekcję. Na końcu spotkania Agata Wiśniewska zainteresowana byciem freelancerką w młodym wieku, zapytała Pana o rady, które miałby dla początkującej copywriterki. Pan Warsztaty, pan Mc Gowen zakończył z miłym, polskim akcentem, żegnając się z nami mówiąc „Do widzenia”.
Po południu grupę 1 czekały zajęcia z Panem Ruairi O’Connor.
Zostały nam już tylko dwa dni kwarantanny.