VEPO3 – 09.06

Deszczowa środa, a my na szczęście zajęci pracą zdalna nie myślimy o brzydkiej pogodzie. Ostatni dzień kwarantanny zmobilizował nas do zdwojonego wysiłku i zakończenia współpracy z pracodawcami w formie online. Co prawda termin odesłania rezultatów mamy do końca tygodnia, ale już niektórzy z nas mogą pochwalić się swoimi prezentacjami.
Na dzisiejszych popołudniowych warsztatach Pani Francesca Giacomini zapoznała uczniów z pojęciem analizy SWOT – metody analizy mikro oraz makrootoczenia przedsiębiorstwa. Vepowicze mieli okazję przyjrzeć się specyfice badań marketingowych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób mogą lepiej poznać cechy firmy. Czy pandemia należy do słabej strony czy zagrożenia firmy? Czym różnią się cechy wewnętrzne od zewnętrznych? Dzięki poznaniu analizy SWOT, uczniowie zdobytą wiedzę mogą wykorzystać na praktykach zawodowych.

Na popołudniowym angielskim Pan Ruairi O’Conor zachęcił uczniów do przeprowadzenia debaty. Dotyczyła ona wysokości zarobku ze względu na płeć. Lekcja wzbudziła w uczestnikach wiele emocji. Niektórzy z nich otrzymali zadanie argumentacji punktu widzenia, który niekoniecznie popierają. Ćwiczenie skutecznie skłoniło vepowiczów do postawienia się na miejscu osób o innych poglądach. Zajęcia stały się więc okazją do refleksji oraz nauki otwartości. Debata prowadzona w języku angielskim, umożliwiła sprawdzenie przez uczniów swoich możliwości językowych, szczególnie w momencie argumentacji.
Za oknem deszczyk siąpi, typowo irlandzka pogoda.

Zadanie projektowe technik organizacji turystyki

10 dniowy program