VEPO3 – 09.06

Deszczowa środa
Poranne zajęcia z angielskiego rozpoczęły się kontynuacją wczorajszego tematu, który dotyczył cech najstarszych, średnich i najmłodszych dzieci w rodzinie. Następnie uczniowie wykonali mały test osobowości. Lekcja zakończyła się rozmową o powszechności stereotypów – jakie istnieją, co powodują oraz jak z nimi walczyć.

Na dzisiejszych warsztatach Pani Francesca Giacomini zapoznała uczniów z pojęciem analizy SWOT – metody analizy mikro oraz makrootoczenia przedsiębiorstwa. Vepowicze mieli okazję przyjrzeć się specyfice badań marketingowych oraz dowiedzieć się, w jaki sposób mogą lepiej poznać cechy firmy. Czy pandemia należy do słabej strony czy zagrożenia firmy? Czym różnią się cechy wewnętrzne od zewnętrzynych? Dzięki poznaniu analizy SWOT, uczniowie zdobytą wiedzę mogą wykorzystać na praktykach zawodowych.
Umiejętności zastosowania tej analizy są praktyczne i przydatne, niezależnie od wybranego kierunku zawodowego.
Na popołudniowym angielskim Pan Ruairi O’Conor zachęcił uczniów do przeprowadzenia debaty. Dotyczyła ona wysokości zarobku ze względu na płeć. Lekcja wzbudziła w uczestnikach wiele emocji. Niektórzy z nich otrzymali zadanie argumentacji punktu widzenia, którego niekoniecznie popierają. Ćwiczenie skutecznie skłoniło vepowieczów do postawienia się na miejscu osób o innych poglądach. Zajęcia stały się więc okazją do refleksji oraz nauki otwartości. Debata prowadzona w języku angielskim, umożliwiła sprawdzenie przez uczniów swoich możliwości językowych, szczególnie w momencie argumentacji.
Za oknem deszczyk siąpi, typowo irlandzka pogoda.