VEPO3 – 31.05

Podróż i pierwszy dzień pobytu.
W niedzielę o godz 11:00 grupa tegorocznych „vepowiczów” spotkała się na szkolnym dziedzińcu, by ruszyć w kierunku zielonej wyspy. Do czerwcowych praktyk zawodowych zakwalifikowało się 22 wyjątkowych uczniów. Rolę opiekunek praktyk pełnią Panie Wioletta Ryndak i Elżbieta Krawczyk.
Podróż była podzielona na kilka odcinków. Trasę Szczecin – Berlin pokonaliśmy autobusem, by na nowo otwartym lotnisku Berlin Brandenburg wsiąść w Embrayera. Nasza podniebna podróż odbyła się dwuetapowo. Zaliczyliśmy międzylądowanie w Amsterdamie i przesiadkę do większego samolotu typu Boeing. Kolejny lot i lądowanie o godz 21:45 ( miejscowego czasu) w Dublinie. Przesiadka do autokaru i po trzech godzinach jazdy dotarliśmy do celu. Tu mimo późnej pory powitał nas przedstawiciel The North West of Academy Pan Konrad Radlak. Naszym domem na kolejne cztery tygodnie stała się Ashvilla. Pełni wrażeń po podróży i po zakwaterowaniu zalegliśmy w łóżeczkach około 4 rano. I jeśli ktoś myśli, że spaliśmy długo to jest w błędzie. Bowiem Kuba i Marcel urządzili sobie poranny trening budząc hałasami wszystkich śpiochów. Po krótkim śnie i przyrządzonym samodzielnie śniadanku odbyły się pierwsze spotkania z ang. partnerem Panią Franceską Giacomini oraz Panem Konradem Radlakiem i przedstawicielem pracodawców. Dotyczyły one programu i harmonogramu realizacji praktyk zawodowych oraz zasad bhp na stanowiskach pracy. Należy tu dodać, że przez najbliższych 10 dni czeka nas kwarantanna, w związku z którą będziemy realizować tzw. projekty edukacyjne we współpracy z irlandzkimi pracodawcami z wykorzystaniem narzędzi pracy na odległość. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.