• +48 (91) 43 37 240

Warsztaty dla młodzieży w ramach projektu Młody Obywatel – „Rozegraj okolicę”.

16 Cze

27 kwietnia odbyły się warsztaty z udziałem członków Samorządu Uczniowskiego, kolejny etap realizacji następnego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Młody Obywatel”, którego celem jest promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów, dzięki którym uczestnicy mogą aktywnie działać w swoim najbliższym otoczeniu.

Uczestników programu motywował do działania Mateusz Konieczny warszawski animator z CEO. Samorząd Uczniowski wybrał do realizacji projekt „Rozegraj okolicę”, w ramach którego ma za zadanie poznać zasoby regionu i zintegrować społeczność lokalną. Zadaniem grupy projektowej będzie przygotowanie i przeprowadzenie gry miejskiej dla wybranych zespołów lokalnej społeczności (uczniów z gimnazjum oraz przyszłorocznych pierwszoklasistów) opartej na lokalnych zasobach, takich jak zabytki, miejsca ważne dla społeczności, podania, legendy, okazy przyrody i itp. Gra obejmie swym zasięgiem wybrane atrakcje miejskiego szlaku turystycznego.

 

 

Napisz komentarz