• +48 (91) 43 37 240

WF dla mniej ? wysportowanych

08 Gru

Jak pokazała debata w ramach Sportowego Okrągłego Stołu – czas na zmiany. Jednym z postulatów młodzieży było częstsze wprowadzanie na lekcji nietypowej aktywności. Wdrażając program WF z Klasą staramy się, aby sport i aktywność fizyczna były powszechne i dostępne dla wszystkich – zgodnie z naszym hasłem „WF dla każdego”.
Jednym z pomysłów zgłoszonych pani Dorocie Grzymkowskiej przez uczennicę klasy IB Anię Wojciechowską było zaproszenie na lekcje WF zawodników i trenerów sekcji Frisbee – Albatros Ultimate Szczecin. Dodajmy, iż Ania jest zawodniczką tej drużyny.
Młodzież z klas I B oraz II B została przeszkolona w technikach wykonywania rzutów i chwytu frisbee („latający plastikowy talerz”). Po opanowaniu podstaw przyszedł czas na taktykę gry oraz rozegranie meczy. A śmiechu przy tym było co niemiara. „Kosmiczny talerz” często lądował tam gdzie sam chciał.
Choć na początku zajęć wydawać się mogło, że będzie to rekreacyjny WF to, aby złapać ten latający talerz trzeba było się sporo nabiegać.

P.S. Drużyna Albatrosa prowadzi darmowe treningi dla chętnych.

Więcej dowiesz się na: www.facebook.com/AlbatrosUltimateSzczecin/

Napisz komentarz