• +48 (91) 43 37 240

Wolontariat to nie tylko moda!

26 październik

16 października przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w warsztatach pt. „Wolontariat w pierwszych krokach” przygotowanych przez Stowarzyszenie POLITES. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Michałek, jedna z koordynatorek tejże organizacji.
Uczniowie mogli przekonać się, że pomaganie innym to naprawdę ważna idea. Spotkanie skłoniło młodych ludzi do refleksji nad rolą każdego z nich w społeczeństwie. Przedstawiciele samorządu określili cechy „idealnego wolontariusza” oraz sporządzili listę miejsc poszukujących wolontariuszy do stałej współpracy. Ostatnim punktem warsztatów była debata na temat charytatywności wolontariatu oraz rachunku daję/dostaję – czy tak naprawdę wolontariusz pomaga „za darmo”?
Wolontariat to potrzeba serca i idea bliska naszej szkole, co udowadniamy już od dawna, a trochę teorii na pewno poprawi jakość podejmowanych przez nas działań.

Napisz komentarz