• +48 (91) 43 37 240

Wymiany polsko – niemieckiej ciąg dalszy. Rewizyta w Hassfurt

10 Wrz

W ramach wymiany polsko-niemieckiej grupa uczniów z klas 1A, 1B, 1C, 1D, 2C i 3D spędziła tydzień w Hassfurt. Jak zawsze było wiele atrakcji, czas intensywnie i miło wypełniony. Była lekcja geografii w języku niemieckim, zajęcia plastyczne – samodzielnie wykonywana biżuteria, wizyta w Agencji Pracy, w czasie której uczniowie poznali możliwości pracy i kształcenia w Niemczech. A także basen, opalanie się nad jeziorem, gra miejska oraz zwiedzanie Schweinfurtu, przeprawa kajakami po rzece Saale. Bawiliśmy się też w parku linowym, zwiedziliśmy Norymbergię i jej główną atrakcję Muzeum Procesów Norymberskich.

Wizyta w Hassfurt była ciekawym i miłym doświadczeniem zarówno pod kątem praktycznego wykorzystania intensywnie uczonych w naszej szkole języków obcych, jak i utrwalenia wcześniej zawartych przyjaźni. No to do następnego razu.

 

Napisz komentarz