Konkurs „Wer singt das”?

24 Sty

W środę, 23.01.2019 odbył się w naszej szkole pierwszy konkurs pt.” Kto to śpiewa?”( Wer singt das?). Uczestnicy mieli się wykazać znajomością kilkudziesięciu niemieckojęzycznych wykonawców muzyki rozrywkowej. Pięć zróżnicowanych zadań konkursowych nie stanowiło żadnego problemu dla Darii Łyżwińskiej z kl.IIe, która zajęła I miejsce, a test napisała w 10 minut. Niemal tyle samo punktów zdobyła Marta Gaweł, a zaraz za nią Daniel Gaweł z kl. IIa.
W opinii uczniów był to konkurs przyjemny i co cieszy organizatorkę, rozbudził zainteresowanie w tym temacie. Możemy zatem powiedzieć, iż nauka języka niemieckiego poprzez muzykę ma szansę powodzenia.

Wyniki I szkolnego konkursu: Wer singt das? Kto to śpiewa?

1. Daria Łyżwińska 2E          I miejsce
2. Marta Gaweł 2A           II miejsce
3. Daniel Gaweł 2A                III miejsce
4. Oliwia Miedzak 1A        IV miejsce