• +48 (91) 43 37 240

Prenzalu 2022-2023

24.04.2023

Z wizytą w Prenzlau. Zawody sportowe i integracja.

Tym razem grupa młodzieży z naszej szkoły udała się w czwartek 27. kwietnia na turniej siatkówki do zaprzyjaźnionej szkoły w Prenzlau. Uczniowie z klas 1 – 4 dzielnie grali w drużynach chłopięcych, dziewczęcych oraz mieszanych polsko – niemieckich zdobywając wysokie miejsca.

 Z samego rana wyjechaliśmy spod szkoły autokarem i przed godz. 9 byliśmy już na miejscu. Było to już nasze kolejne spotkanie sportowe z uczniami z kraju sąsiadującego i jak zawsze wywołało dużo pozytywnej energii. Spotkanie odbyło się dzięki dofinansowaniu przez Euroregion Pomerania PNWM. 

Dziękujemy Euroregionowi Pomerania PNWM za finansowe wsparcie, szkole Oberstufenzentrum za zaproszenie i do zobaczenia na rewanżu.

 

7.12.2022
Z radością spotkaliśmy się ponownie.

Po długim czasie pandemii w naszej szkole siódmego grudnia odbył się turniej sportowy z uczniami z zaprzyjaźnionej szkoły z Prenzlau. W spotkaniu wzięło udział 40 uczniów z Niemiec i 40 uczniów z naszej szkoły. Odbyły się rozgrywki w siatkówkę, unihockey i ping ponga. Przed rozgrywkami posililiśmy się śniadaniem i mieliśmy okazję prowadzić krótkie pogawędki w języku niemieckim, przełamać strach mówienia w języku obcym. Na koniec spotkania było wręczenie pucharów i nagród dla najlepszych drużyn.