Projekt e-Twinning ”Show me the city you live in” – Pokaż mi swoje miejsce na ziemi

12 Cze

W miesiącach marzec-maj  klasa 2be, grupa 4, wraz z opiekunem Aleksandrą Badurą, wzięła udział w międzynarodowym projekcie e- Twinning ”Show me the city you live in” – Pokaż mi swoje miejsce na ziemi.

Był to projekt, w którym uczniowie poszczególnych państw wymieniali się wiedzą na temat miejsc wyjątkowych, niepowtarzalnych  znajdujących się na terenie ich zamieszkania.

Projekt skierowany był  do uczniów w wieku 15-18 lat i przewidywał trzymiesięczną realizację. Językiem obowiązującym był język angielski. W trakcie projektu wykorzystana została wiedza z zakresu języka angielskiego, historii, informatyki i geografii. Głównym celem projektu  było wyniesienie nauki języka poza ramy szkoły. Uczniowie  mieli możliwość zobaczenia miejsc odległych ich kulturze oraz poznania upodobań rówieśników.