Alicja Podgajna

20 Sty

AlaPodgajna

Sumiennie studiuję na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku Finanse i Rachunkowość. Z czystym sumieniem mogę stwierdzić, że wiedza zdobyta na przedmiotach zawodowych jest mi bardzo przydatna i nie mam większych problemów z przyswajaniem nowej wiedzy. Uczelnia jest bardzo przyjazna studentom, a wykładowcy i ćwiczeniowcy są bardzo sympatyczni, chociaż jak w każdej szkole są też tacy, którzy nas troszeczkę denerwują swoją osobą. Moi rówieśnicy są bardzo pomocni i chętnie dzielą się notatkami i nowinkami jakie zdobywają.

Teraz wielkimi krokami zbliża się pierwsza sesja więc najbliższe 4 tygodnie będą męką związaną z nauką i bieganiem na zaliczenia, jednak jestem dobrej myśli bo wychodzę z założenia, że jeżeli byłam na zajęciach, słuchałam i się uczyłam to dam radę. Póki co wszystko mam zaliczone. Niestety nie obyło się bez poprawy jednego kolokwium z podstaw finansów. Ale stres związany z zaliczeniem przedmiotu tylko mnie podbudował i sama sobie udowodniłam, że wystarczy chcieć aby coś osiągnąć.

Mogę się pochwalić, że zostałam starostą swojej grupy. Stwierdziła ona, że posiadam cechy przywódcze, jestem dobrze zorganizowana i bardzo komunikatywna. Zawdzięczam to chyba funkcji gospodarza w technikum oraz współpracy w Samorządzie Uczniowskim ZS8. Jedyne czego mi brakuje na uczelni to porządnego WF-u. Jednak sam taniec latino raz w tygodniu na godzinę to trochę mało dlatego też staram się nadal uczęszczać na zajęcia Kręgu.

Tak, nie umiem rozstać się z technikum. Gdy tylko mam wolną chwilę chętnie odwiedzam stare mury szkoły i „wpadam na pogaduchy” do nauczycieli. Z niektórymi nawet wymieniłam się numerami telefonów aby utrzymywać kontakt. Na dany moment nie pracuję bo nie mam takiej potrzeby, jednak mam kontakt do Pani manager Restauracji Zamkowej, w której gdy mam czas dorywczo pracuję. Z wyjątkiem kontynuowania nauki w moim zawodzie technika ekonomisty staram się rozwijać moją pasję, którą jest wizaż i stylizacja paznokci. W najbliższym czasie wybieram się też na kurs aby się udoskonalić w tym co lubię i sprawia mi przyjemność. Z wielką chęcią wróciłabym do technikum aby raz jeszcze przeżyć te wspaniale 4 lata. Ten czas zdecydowanie za szybko leci. Zaraz ani się obejrzę, a studia minął tak szybko jak szkoła średnia. Swoją przyszłość pragnę wiązać z rachunkowością i finansami, a także moimi pasjami.
Z uśmiechem na ustach wspominam i będę wspominać czas, który spędziłam w Zespole Szkół nr 8… wszystkich pracowników szkoły, uczniów, a w szczególności nauczycieli bo to dzięki nim jestem teraz tu, a nie gdzieś indziej i wiem co chcę robić w życiu. To właśnie nauczyciele zawsze wspierali i doradzali gdy nie wiedziałam jak powinnam postąpić, którą drogą iść. Jestem im za to bardzo wdzięczna i serdecznie dziękuje za całe serce włożone w moje kształcenie i każdą pomoc.

Tym samym oznajmiam, że jeśli byłabym tylko potrzebna do pomocy przy jakimś szkolnym przedsięwzięciu chętnie pomogę o czym wie wspaniała Pani Ela Krawczyk. Jeśli będę posiadała możliwość polecenia komuś Technikum Ekonomicznego nr 4 nawet się nie zawaham bo dzięki tej szkole można się rozwijać. Pierwszą osobą, która po moim poleceniu się tam wybiera jest mój brat. Dziękuje dyrekcji za możliwość uczenia się w tak dobrej szkole i wszystkim pracownikom życzę wszystkiego co najlepsze.
Serdecznie pozdrawiam, Alicja Podgajna

AlaPodgajan2