Anna Kulig

08 Lut

ak3

Moja przygoda z ZS 8 rozpoczęła się w 2006 roku – 10! lat temu. Pamiętaj jak dziś, ten dzień, kiedy zawoziłam wszystkie potrzebne dokumenty, by dostać się do wymarzonego TECHNIKUM HOTELARSKIEGO. Technik hotelarstwa to coś czego poszukiwałam wtedy. Początkowo nie wiedziałam czy to dobry wybór, ale przecież „nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz”. I tak od 1 września rozpoczęła się moja czteroletnia wędrówka.

Moje wyobrażenia w dużym stopniu spełniały się podczas zajęć. Dobrze wyszkolona kadra przekazywała wszystkie wiadomości z pasją i sercem.

Dojeżdżałam z domu oddalonego od Szczecina o 50 km, codziennie zajmowało mi to dwie godziny. A na autobus po zajęciach, które kończyły się o 15- stej czekałam do godziny 17-stej… Czas najczęściej pożytkowałam czytaniem książek pożyczonych z Gminnej Biblioteki Publicznej. Niestety, pomimo wielu książek, możliwości czytelnicze się skończyły i tu z ratunkiem przyszła Biblioteka mieszcząca się właśnie w ZS8. Pani Iza doskonale wiedziała co, i komu polecić. Więc zaglądałam coraz częściej i częściej… aż w końcu zostałam wolontariuszem. Bardzo szybko opanowałam oprogramowanie tamtejszej Biblioteki przez co mogłam wypożyczać książki innym. Biegłam tam w każdej wolnej chwili, to było „KRÓLESTWO” które uspokajało… Tam było wszystko co pomagało choć na chwile znaleźć się gdzie indziej. Stałam się „specem” od katalogowania książek i wielu innych rzeczy. Życzliwe osoby, które tam poznałam, bardzo miło wspominam do dziś. Oczywiście utrzymuje z Nimi kontakty i w każdej wolnej chwili odwiedzam SPRAWCZYNIE ZAMIESZANIA – PANIĄ IZĘ. To właśnie dzięki Niej nabyłam więcej pewności siebie oraz wiary w swoje umiejętności, co owocuje teraz.

Obecnie jestem magistrem resocjalizacji i opieki, pracuję w niepublicznym przedszkolu, a od października studiuję logopedię szkolną. Rozwijam się w swoim zawodzie uczęszczając na różne kursy i szkolenia.

Zdecydowanie polecam wszystkim TECHNIKUM HOTELARSKIE! Uważam, że z takim przygotowaniem merytorycznym oraz praktycznym można śmiało iść dalej i nie wstydzić się, że jest się ABSOLWENTEM Technikum Zawodowego nr 4 w Szczecinie.

ak2ak1