Anna Zganiacz

Jestem absolwentką Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół Ekonomicznych nr 2, obecnie TOiZ w Zespole Szkół nr 8. Czas spędzony w szkole wspominam bardzo miło – miałam bardzo fajną klasę, wszyscy byliśmy bardzo zgrani, niektóre przyjaźnie pozostały do dzisiaj, nadal spotykamy się co jakiś czas w szerszym gronie i wspominamy szkolne czasy. Moi nauczyciele – ludzie pełni zaangażowania i pasji, jedni surowi i konsekwentni, inni pełni humoru, potrafili rozładować każde napięcie. Część z nich pracuje teraz ze mną. Lekcje, które utkwiły mi w pamięci to: PO i zakładanie masek gazowych oraz zajęcia na strzelnicy, historia i strach o to, czy znów cała klasa będzie odpytywana, geografia i oczekiwanie w równym szyku na zajęcia, język polski – wszechobecne cytaty i intuicja nauczyciela co do miejsca przerwania czytania lektury, WOS i ekonomia, gdzie ogromne zasoby wiedzy pochłanialiśmy wraz z dowcipami nauczycieli.

Po kilku latach, trochę przypadkowo, ale z wielką radością, wróciłam do „swojej” szkoły. Pierwsze kroki nie były łatwe, wiele różnych przedmiotów, ciągłe poszukiwania materiałów do zajęć, wychowawstwo w klasie maturalnej. Moi licealni nauczyciele oraz dyrekcja okazali się niesamowitym wsparciem. Zarówno wzorce moich szkolnych nauczycieli, jak i rady, które otrzymałam na początku swojej kariery zawodowej, miały wpływ na to, jakim nauczycielem jestem dzisiaj. Bardzo lubię swoją pracę, szczególnie za to, że każda lekcja to inne doświadczenie, za możliwość dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, za ciągły rozwój, za każdy sukces mojego ucznia, nawet ten najmniejszy, za każdy uśmiech szczęśliwego ucznia.

Anna Zganiacz