Berlin

09 Gru

4 grudnia kolejny raz wybraliśmy się do Berlina. To już nasza szkolna tradycja. O godz. 07:00 zebraliśmy się pod szkołą, gdzie poznaliśmy nasze panie pilotki. Punktualnie wyruszyliśmy  na trasę.  Berlin. Pogoda nam dopisała, ruch był umiarkowany więc o 10:00 byliśmy już w Berlinie. Podczas wycieczki zobaczyliśmy  najważniejsze zabytki stolicy   –   Brama Brandenburska, Unter den Linden, Reichstag, Pomnik Holocaustu, Check Point Charlie, Podsdammer Platz, Alexanderplatz z Wieżą Telewizyjną,Wyspa Muzealna.  O godz. 11:15  weszliśmy do Muzeum Techniki. Po godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się do centrum nauki Spectrum, gdzie świetnie się bawiliśmy odkrywając tajniki fizyki i chemii. Ok. godz. 14:30 udaliśmy się  na Jarmark Bożonarodzeniowy – Weinachtsmakt na Kudamie. Świąteczne bibeloty, pamiątki, smakołyki, uliczni muzykanci, niepowtarzalna atmosfera. Z zakupionymi prezentami mikołajkowymi udaliśmy się o 17.00 w drogę powrotną, która minęła nam szybko w miłej atmosferze. O 20. 15 szczęśliwi dotarliśmy do Szczecina. Za rok fajnie byłoby znów pojechać….