• +48 (91) 43 37 240

Choć 13., wcale nie pechowa!

31 Maj

Już od wielu lat ZS nr 8 współpracuje ze szkołą w Hassfurt.  Oni odwiedzili nas w marcu, my zaś pojechaliśmy do nich w maju. Taka wizyta i rewizyta odbyła się już 13. raz. Nowe roczniki, nowe doznania, nowe przyjaźnie…

Jak zwykle było wspaniale, sympatycznie i… trochę smutno, w końcu przecież trzeba było się rozstać. Nasi przyjaciele ze szkoły partnerskiej  Regiomontanus – Gymnasium w Niemczech przygotowali dla nas mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy: Bamberg, Hassfurt, Koenigsberg, Wuerzburg. Warto też wspomnieć o wycieczce do bajkowego zamku Neuschwanstein, który wszystkim kojarzy się z filmami Disney’a.

Braliśmy udział w lekcjach: języka hiszpańskiego, historii, muzyki oraz w zajęciach sportowych. Poznaliśmy historię regionu Hassberge. Naszej wymianie towarzyszyło wiele atrakcji: wizyta w  parku rozrywki, kolacja przy grillu, wspólne wyjście na kręgle.

Tydzień, mimo że tak intensywny, minął bardzo szybko i pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Z niecierpliwością czekamy na kolejny rok i kolejne spotkania.

 

Napisz komentarz