• +48 (91) 43 37 240

Cyberprzemoc – jak jej zapobiec?

08 Lis

W poniedziałek 6 listopada klasy pierwsze Zespołu Szkół nr 8  Szczecinie uczestniczyły w w zajęciach  zorganizowanych przez Straż Miejską dotyczących CYBERPRZEMOCY .  Jak postępować, aby nie paść ofiarą, czy wszystkie dane można udostępniać w sieci, jakie zagrożenia czekają na młodych ludzi w związku z tym zjawiskiem, w jaki sposób chronić swoje dane i swoją prywatność, jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania z różnych portali społecznościowych? Na te i wiele innych pytań nasi goście odpowiadali jak również zaznajomili młodzież z przepisami prawa obowiązującego w tej jakże ważnej sferze życia młodzieży. To jeszcze nie koniec naszych spotkań. Następna wizyta Straży Miejskiej w naszej szkole odbędzie się w tym tygodniu, a kolejne zaplanowane na luty będą również dotyczyły ważnych zagadnień profilaktycznych.

 

Napisz komentarz