• +48 (91) 43 37 240

Czego uczą spotkania ze sławnymi ludźmi?

14 Wrz

Skromność, pokora, poczucie humoru, pozytywne nastawienie do życia, ludzi i siebie, to cechy, którymi można scharakteryzować Romę Ligocką, znaną pisarkę, m.in. autorkę „Dziewczynki w czerwonym płaszczyku”. We wtorek, 6 września, o godz. 18.00 w MBP Promedia na spotkanie z autorką udało się prawie 40 uczniów naszej szkoły. Przekonali się, że bycie sławnym to nie tylko zaszczyt, ale też zobowiązanie, przykład dla innych. Pisarka powiedziała, że dla niej nie istnieją takie słowa jak obcy, czy przemijanie i starość. Dodała, że najważniejsze jest, aby żyć, płynąć przez życie oraz zdobywać doświadczenie w radzeniu sobie z problemami, to nasze prawdziwe bogactwo.

Dyskusja o życiu i twórczości autorki odbyła się w życzliwej atmosferze. Pani Roma okazała się prawdziwą mentorką i nauczycielką życia, usłyszeliśmy od niej wiele cennych rad oraz ciekawych sentencji.

 

Napisz komentarz