• +48 (91) 43 37 240

Droga do wolności

17 Lis

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada –  upamiętnia odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów. To ważna data, zwłaszcza dla kraju, którego „drogi do wolności” były historycznie kręte i wyboiste.

I właśnie pod hasłem „Droga do wolności” uczniowie klas pierwszych, przy wsparciu nieco starszych kolegów, przygotowali uroczysty apel. Pokazali, że walka o wolność to nie tylko przeszłość, ale również współczesność. Szczególnym atutem uroczystości okazała się oprawa muzyczna. Oprócz pieśni znanych, jak „Przybyli ułani..” czy „Partyzancki kujawiak”, wzruszająco wykonanych przez zespół „Krąg”, pojawiły się współczesne piosenki patriotyczne – „Dziewczyna z granatem” i „Mury” Kaczmarskiego. Okazało się, że młodzi ludzie doskonale rozumieją, że wolność to również obowiązek, praca i pamięć.

wybr1

Napisz komentarz