Edyta Kozak

29 Sty

EdytaKozak

Niemożliwym jest by oddać w słowach pełnię radości i pożytku jaki przyniosła mi edukacja w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie.

W szkole miałam możliwość zdobywania wiedzy pod okiem profesjonalnej kadry pedagogicznej, dobrego przygotowania się do egzaminu zawodowego oraz egzaminu dojrzałości, który stał się kluczem do dalszej edukacji.

Dzięki organizowanym przez szkołę wymianom międzynarodowym miałam możliwość stać się uczestnikiem życia kolegów i koleżanek z Francji i Niemiec.

Ponadto, spełnić marzenie o podróży samolotem!

Mogłam również rozwijać talenty poprzez uczestnictwo w spektaklach teatralnych, konkursach muzycznych, szkolnych apelach. Po prostu spełniać marzenia!

Co więcej, mogłam doświadczać obecności żywego Boga dzięki uczestnictwu w szkolnych rekolekcjach w Bazylice Św. Jana Chrzciciela również dzięki niezastąpionym Kapłanom, którzy stali się dla mnie znakiem Chrystusa i nadziei w młodzieńczym świecie w którym niekiedy wszystko zdawało się „sypać”. Mogłam także radować się z rówieśnikami wspólnym śpiewem w szkolnej ławie czy kościelnym chórze.

Był to niesamowity czas poznawania siebie i innych, ale był to także czas zmagania się z własnymi słabościami, szkoła ta stała się jednak domem, gdzie zawsze mogłam doświadczyć dobrego słowa, pomocy, ciepła i uśmiechu życzliwych tam ludzi.

Słowo „dziękuję”, to zbyt mało by wyrazić wdzięczność za te wspólnie spędzone cztery lata.

Dziękuję z całego serca!

Absolwentka ZS nr 8 w Szczecinie