• +48 (91) 43 37 240

Europejski Dzień Języków Obcych

30 Wrz

W dniach 24-27.09 w Technikum Organizacji i Zarządzania w Zespole Szkół nr 8 w Szczecinie obchodzone były Europejskie Dni Języków Obcych. Angliści  przygotowali szereg gier i zabaw związanych z językami, kulturą, tradycjami państw europejskich. Do zabawy zaproszeni zostali uczniowie klas pierwszych szkoły oraz ich młodsi koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej nr 63 w Szczecinie.

Podczas zajęć języka angielskiego uczniowie klas pierwszych brali udział w podchodach QR.

W ciągu 10 minut mieli za zadanie odszukać, rozkodować oraz odpowiedzieć na ukryte w kodach pytania w języku angielskim.

Szkoła miała przyjemność gościć w swoich progach uczniów klas ósmych SP 63. Uczestnicy śpiewali piosenkę „Panie Janie, niech pan wstanie” w pięciu różnych językach, dobierali język do wyśpiewywanego „Despacito”, rozkodowywali cyrylicę i wyszukiwali tłumaczenia prostych słówek w językach angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim. Wytypowany oraz nagrodzony został zwycięski zespół, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe długopisy.

Europejski Dzień Języków Obcych podczas zajęć języka niemieckiego w klasach pierwszych.

 

Napisz komentarz