• +48 (91) 43 37 240

Europejski Dzień Języków Obcych

28 Wrz

W poniedziałek, tj.27.09.21 gościliśmy w naszej szkole panią dr hab. Marzenę Żygis, wykładowcę z Uniwersytetu Humboldta w Berlinie. Spotkanie odbyło się w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych i dotyczyło tematu młodzieży dwujęzycznej mieszkającej w Berlinie, a posiadającej korzenie polskie. Podczas prezentacji pt. Jestem bardziej Polakiem czy Niemcem? Badanie wpływu języka na poczucie przynależności narodowej, nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli czytając i tłumacząc pytania z ankiety oraz analizując wyniki badań poszczególnych zagadnień. Dzięki spotkaniu dowiedzieliśmy się w jakim języku uczniowie dwujęzyczni chętniej czytają, śnią, a w jakim oglądają telewizję, czy rozmawiają z rówieśnikami. Ciekawe było odkrycie w jaki sposób niektórzy z nich manifestują swoją polskość.
Bardzo dziękujemy pani Marzenie za przybycie, a naszym uczniom za aktywny udział w spotkaniu.

Napisz komentarz