• +48 (91) 43 37 240

14 edycja polsko-niemieckiej wymiany młodzieży Szczecin – Hassfurt 2018

22 Mar

W dniach 10.03. – 17.03. 2018 gościliśmy w naszych domach i szkole uczniów z zaprzyjaźnionej szkoły z Hassfurtu w Bawarii. To już 14 raz mogliśmy spędzić wspólnie tydzień w Szczecinie i okolicach, poznawać nasze kultury, obyczaje, uczyć się naszych języków i szlifować wspólny język obcy – angielski. Wśród wielu atrakcji bogatego programu przygotowanego przez nasze nauczycielki języka niemieckiego znalazły się zajęcia z języka niemieckiego i angielskiego, rozgrywki w badmintona, zajęcia taneczne pod okiem pana Artura i pani Beaty, wieczór polskich przysmaków z częścią artystyczną i wspaniałymi potrawami przygotowanymi przez rodziców i uczniów w niedzielę.

Dzięki wsparciu finansowemu Euroregionu Pomerania mogliśmy skorzystać z takich wyjazdów jak całodzienne wycieczki do Międzyzdrojów i Poznania. W stolicy Wielkopolski mieliśmy okazję przybliżyć naszym młodym sąsiadom zza Odry początki istnienia państwa polskiego, chrzest Polski i inne ważne wydarzenia z historii naszego kraju. Zwiedzaliśmy oczywiście Szczecin (tramwajem historycznym), byliśmy w Muzeum Przełomy, oglądaliśmy piękny film „Lion” w jednym z najstarszych kin świata – Pionierze, uczestniczyliśmy w pięknym koncercie w Zespole Szkół Muzycznych. Zwiedziliśmy również niemal wszystkie zakamarki szczecińskiej filharmonii, a naszym przewodnikiem była pani dyrektor tej placówki, Ewa Porada.

Dla miłośników zwierząt były miłe chwile w Papugarni i poznańskim ZOO.

Bardzo dziękujemy wszystkim, dzięki którym mogliśmy miło i bezpiecznie spędzić ten czas.

Czekamy już na rewizytę u naszych gości, odwiedzimy ich w dniach 14.04.-21.04.2018.

Napisz komentarz