• +48 (91) 43 37 240

Irish Week, czyli uczniowie ZS8 na zielono :)

14 Mar

14 marca 2018 uczniowie pierwszych grup języka angielskiego w klasach drugich i trzecich odwiedzili Wydział Filologii Angielskiej na zaproszenie pani Marleny Gawlik, wykładowcy w Institute of English Studies School of Celtic Languages and Cultures University of Szczecin. Nasza młodzież uczestniczyła w warsztatach z zakresu języka, folkloru, pisma i tańca irlandzkiego, które odbywały się w sali konferencyjnej Biblioteki Międzywydziałowej Uniwersytetu Szczecińskiego. W programie znalazły się również krótkie wykłady z dziedziny celtologii połączone z warsztatami z zakresu kultury popularnej Irlandii, które miały miejsce w budynku Wydziału Filologicznego US  przy ulicy Piastów 40 B.

Jesteśmy w pełni gotowi i zaopatrzeni w wiedzę teoretyczną (wykłady) i praktyczną (warsztaty) do uczczenia Dnia Świętego Patryka – 17 marca 2018.

Oto fotorelacja z „Irish Week” na US:

 

 

 

Napisz komentarz