• +48 (91) 43 37 240

IV edycja Siatkarskiego Turnieju Drużyn Mieszanych 'Po sąsiedzku'

31 Maj

2 czerwca br odbędzie się  IV edycja Siatkarskiego Turnieju Drużyn Mieszanych 'Po sąsiedzku' organizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Kluczową rolę w organizacji tegoż przedsięwzięcia sportowego odgrywa pani Anita Zawadzka, która oprócz funkcji trenera  koordynuje całą imprezę.

Zapraszamy na festiwal sportowych wrażeń.

Informacje o turnieju

Regulamin turnieju

Trochę historii turniejowej

Siatkarski Turniej Drużyn Mieszanych 'Po sąsiedzku' organizowany jest od 2011 roku przez nauczycieli wychowania fizycznego z Zespołu Szkół nr 8 w Szczecinie. Uczestnikami Turnieju były i  są drużyny zlokalizowane w obrębie terytorialnym szkoły – między innymi  szkoły ZS Nr 6, ZSO NR 2, ZS nr 6, VI LO, 2 LO jak również młodzież z pobliskiego Egessin. Mecze miały oprawę artystyczną za sprawą uczennic szkoły tworzących barwny korowód stworzony przez Zespół Pieśni i Tańca  Krąg jak również Młodzieżową Orkiestrę Dętą Olimpia oraz Zespół Musztry Paradnej 'Takty'.
Wśród czołowych zawodników Turniejów wyróżniali się między innymi dzisiejsi już  absolwenci naszej szkoły Rafał Kuliga, Marcin Dworzyński, Tomasz Szlempo, Rafał Czajkowski oraz  Przemysław Sierakowski. Gra tych zawodników  znacząco  przyczyniła się do medalowych pozycji ZS NR 8, a oni sami wielokrotnie zostawali uznawani  za najlepszych zawodników Turnieju. Po ukończeniu szkoły wszyscy zawodnicy z naszej drużyny kontynuowali pasje siatkarskie grając na wielu szczecińskich parkietach, m.in. w SALPS,  jak również reprezentując barwy swoich Uczelni.
To tyle jeśli chodzi o historię Turniejów i losy naszych zawodników.

Napisz komentarz