• +48 (91) 43 37 240

IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna i I Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

24 Lis

W październiku uczniowie klas III i IV logistycznej wzięli udział w OOL. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z wiedzy z zakresu logistyki. Trzeba było być bardzo uważnym, ponieważ błędne odpowiedzi dawały punkty ujemne. 5 uczniów klasy IV b (Olaf Bartków, Kacper Domański, Igor Jaworski, Adrian Kostrzewa i Adam Moszyński) uzyskało wynik dający im przepustkę do Etapu Okręgowego Olimpiady, w której udział wzięło 7806 uczestników z 316 szkół w Polsce.

Okręgowy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 2 grudnia w naszej szkole, gdzie gościć będziemy 32 uczniów z naszego regionu. Osoby z najlepszymi wynikami zmierzą się w wielkim finale, który zaplanowano na 3 marca. Jest o co walczyć – na najlepszych młodych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, atrakcyjne staże w przedsiębiorstwach będących liderami w branży oraz wartościowe nagrody rzeczowe.
W listopadzie 39 uczniów klas logistycznych wzięło udział w I etapie OOLS, gdzie do rozwiązania otrzymali test z zakresu logistyki i spedycji. Zadanie to okazało się bardzo proste dla naszych uczniów, ponieważ aż 37 z nich zakwalifikowało się do etapu Okręgowego Olimpiady, który odbędzie się 10 marca 2017 roku. Na najlepszych z nich czekają zmagania finałowe o nagrody pieniężne i rzeczowe.
Wszystkim bardzo gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach zmagań.

 

Napisz komentarz